O NAS

Stronę ZOOM – Z Obiektywem Obok Munduru tworzą pasjonaci. Ludzie od wielu lat związani z wojskiem, a także Ci, których urzekło ono jednym konkretnym momentem. Zajmujący się fotografią profesjonalnie i zupełni amatorzy.

Jako zespół odpowiedzialny za komunikację społeczną, podległy ministrowi obrony narodowej, każdego dnia otrzymujemy, albo przypadkowo trafiamy na doskonałe zdjęcia, które z różnych powodów nie są wykorzystywane. A szkoda… Często zastępują wiele słów, a nawet pokazują to, co ciężko byłoby przelać na papier – choć ten ponoć może przyjąć wszystko.

W ten oto sposób zrodził się pomysł stworzenia ZOOM-u. Kolejnej strony w zasobach MON, a jednak takiej, której do tej pory nie mieliśmy. Chcemy publikować tu zdjęcia, a właściwie stopklatki żołnierskiej codzienności. Dzięki obrazom mamy nadzieję przedstawiać też odwiedzającym nas gościom ludzi w mundurach, którzy codzienną służbą pokazują swoje zaangażowanie i profesjonalizm. Cieszymy się, że choć w tak niewielkim stopniu będziemy mogli docenić ich trud.

Wiele zdjęć, szczególnych ujęć powstaje na misjach – zachwycają swoją innością, barwą i często jak lustro odbijają portret swojego autora. Chcemy Ich poznać! Czy każdy miał okazję być na poligonie? Widzieć ćwiczenia? Wyposażenie armii? Czy każdy wie jakich mamy żołnierzy? Nie. Ale mamy nadzieję, że w tym miejscu uda nam się Ich przedstawić oraz zaprezentować to, czym powinniśmy się szczycić.

Mamy nadzieję, że projekt spotka się z życzliwym odbiorem i każdego dnia będzie zyskiwał kolejnych zwolenników.

Wydział Komunikacji Internetowej i Obsługi Audiowizualnej
Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej